Botanická zahrada se opět otevírá návštěvníkům

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity (na adrese  Kotlářská 2) po vynucené pauze opět otevírá své brány pro návštěvníky již v pondělí 1. června 2020.

28. 5. 2020

Venkovní i vnitřní prostory budou otevřeny pro veřejnost od pondělí 1. 6. 2020 denně od 9.00 do 17.00 hodin.

V areálu je nutné dodržovat návštěvní řád zahrady a hygienické a bezpečnostní pokyny (platné od 1. 6. 2020 do odvolání).

VENKOVNÍ prostory:

• není nutné mít nasazenou roušku (krytí úst a nosu)
  • je doporučeno dodržovat bezpečný odstup od ostatních návštěvníků cca 2 m

VNITŘNÍ prostory:

• je nutné mít řádně nasazenou roušku překrývající ústa a nos
  • je nezbytné dodržovat bezpečný odstup od ostatních návštěvníků cca 2 m
  • je vhodné požívat dezinfekční roztok na ruce (jsou k dispozici na WC a u pokladny)
  • nedoporučujeme zbytečně se dotýkat pevných povrchů

Jak to bude s provozem ve sklenících ještě uvidíme, protože letos proběhne rekonstrukce tropického skleníku. Budeme se snažit skleníky zpřístupnit, jak jen to půjde.

Vstupné je možné platit platební kartou.

Bohužel se letos nebude konat Výstava masožravých rostlin. Další plánované akce už by měly proběhnout bez problémů.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás.