HRS4R Implementation Master Class UCC Ireland

15. 4. 2019

V dubnu 2019 jsme navštívili univerzitu v irském Corku (UCC), která je v tuto chvíli první irskou institucí, která byla po pěti letech práce na implementaci HRS4R recertifikována a je držitelem loga HR Award na období pro dalších 5 let. Naší milou hostitelkou byla Mary Kate O’Regan, která univerzitu reprezentuje na pozici HR Research Manager, a která je zároveň ambasadorkou a hodnotitelkou předkládaných a implementovaných projektů HR Award v rámci Evropské komise. Pro nás a několik dalších českých univerzit byl připraven skvělý program – HRS4R Implementation Master Class a také možnost účasti na HR Researcher Conference 2019.

Program semináře HRS4R Implementation Master Class obsahoval následující témata: Přehled financování výzkumu na UCC a národní financování výzkumu. Horizon 2020. Koncepce školení Ph.D. studentů (Teagsac a jiné). Přehled oblastí výzkumu a integrita výzkumu na UCC. Program Athena Swan. Zaměstnávání v irském veřejném sektoru. Školení a rozvoj na UCC. Nábor vědců na UCC. Program Ignite. Workshop implementace strategie řízení lidských zdrojů výzkumné organizace (HRS4R) pro organizace, které již mají Evropskou komisí schválenou analýzu a akční plán, získaly certifikaci HR Excellence in Research Award a implementují personální strategii navrženou ve svém akčním plánu.